Ana sayfa En İyi 10 Kripto Para 2 Mart 2021 Fiyat Analizi: BTC, ETH, BCH, BSV, XMR, LTC, BNB,...

2 Mart 2021 Fiyat Analizi: BTC, ETH, BCH, BSV, XMR, LTC, BNB, NEO, XLM, ADA

176
0

2 Mart 2021 Fiyat Analizi: BTC, ETH, BCH, BSV, XMR, LTC, BNB, NEO, XLM, ADA

Çin’in dijital para basma hazırlıkları Bitcoin ve kripto para fiyatlarını nasıl etkiledi? Tablolara bakıyoruz!

Çin Merkez Bankası’nın dijital para basmaya hazır olduğu yönündeki ve blockchain teknolojisinin önemine vurgu yapıldığı haftalarda piyasanın yakaladığı momentum, kendini yavaş yavaş temkinli bir zemine bıraktı gibi görünüyor. Önümüzdeki hafta ayı ve boğaların piyasa kontrol ihtimallerinin birbirine yaklaştığı, hacimlerin kısmen düştüğü ve piyasanın yeni kararlar beklediği bir hafta olarak geçireceğiz gibi duruyor. Bu kararsızlığın grafikler üzerindeki izlerine beraber bakalım.

BTC/USD

Bazı futbol maçlarından önce yorumcular şöyle bir cümle kurar ve gülerler bilirsiniz. “Maç 3 sonuca da gebe.” Bu durum seyircilere de komik gelir çünkü malum maçın zaten başka bir sonucu olamayacaktır. Benzerini teknik analiz dünyasında da sıkça yaşarız ve şu an Bitcoin için tam da böyle bir andayız.

Geçtiğimiz hafta 2 gün üst üste gelen çılgın yükseliş piyasayı oldukça hareketlendirdi, hareketlendirmesine de bu hareket devam edecek mi yoksa spotta bekleyenlerin tabiriyle piyasa yine kaşıkla verip kepçeyle alma derdine mi bilemiyoruz. Teknik bize ne diyor, ilk etapta uzun süredir takip ettiğimiz yeşil ve kırmızı bantların mum kapanışlarında bize oldukça yardım ettiğini görüyoruz. Gerçekleşen yükselişin kırmızı bandın altında kapatması iyi değil, diğer yandan hareketli ortalamaların üzerine ve kısmen diyagonal direncin üzerine çıkılabilmiş bir hareket de mevcut, görmezden gelemeyiz… Ardından gelişen hareketler her ne kadar bir flama sıkışmasına benzese de, flama direğimizin sağlamlığından şüpheliyiz. Çekilme şimdilik 0.5 ve 0.618 bölgeleri arasında ve henüz diyagonal altına inmiş değiliz. Bu durumda başta da söylediğim gibi gerçekten ya yükseleceğiz ya da düşeceğiz noktasında bir yerdeyiz. Peki takip etmemiz gereken seviyeler neler?

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

bitcoin
Bitcoin (BTC) 586,920.79
ethereum
Ethereum (ETH) 39,295.70
binance-coin
Binance Coin (BNB) 4,626.67
tether
Tether (USDT) 9.62
cardano
Cardano (ADA) 20.58
xrp
XRP (XRP) 10.39
litecoin
Litecoin (LTC) 1,875.02
chainlink
Chainlink (LINK) 293.97
bitcoin-cash
Bitcoin Cash (BCH) 5,990.09
stellar
Stellar (XLM) 3.58
dogecoin
Dogecoin (DOGE) 2.38