Ana sayfa Piyasa Analizi Bitcoin’in yükselişe devam etmek için bu direnci kırması gerekiyor

Bitcoin’in yükselişe devam etmek için bu direnci kırması gerekiyor

40
0

Bitcoin’in yükselişe devam etmek için bu direnci kırması gerekiyor

Bitcoin’in tekrar yükselmeye başladığının kesinleşmesi için, yüzde 23,6 Fibonacci geri çekilme seviyesinde günü kapatması gerekiyor.

Artan getiriler geleneksel piyasaları baskılıyor

Mevcut makroekonomik faktörler, küresel piyasalarda genellikle düşüşe işaret ediyor ve bu durum, kısa vadede Bitcoin fiyat artışını geciktirebilir.

S&P 500, Dow ve NASDAQ da satış baskısıyla karşılaştı ve günü sırasıyla yüzde 1,31, yüzde 0,39 ve yüzde 2,7 düşüş ile kapattı. 10 yıllık ABD devlet tahvillerinin getirisindeki artış da ABD ve küresel piyasaların sağlığı hakkında endişe uyandırıyor.

CrossTower Alım Satım Başkanı Chad Steinglass, çarşamba günü görülen piyasa hareketlerinin “kur temelli satışlar” olduğunu, teknoloji şirketlerinin hisse senetlerinin ve ARK fonlarının giderek daha çok baskı gördüğünü söyledi.

Steinglass, BTC’nin ABD seansı sırasında yaşadığı dalgalanmanın iskontosu yeniden yüzde 4,5’e yükselen GBTC’den kaynaklandığını ileri sürü. Yine de Steinglass, Citigroup ve Fidelity’nin olumlu açıklamalarının kurumsal yaygınlık söylemini güçlendirecek açıklamalar olduğunu söyledi.

Steinglass, şöyle belirtti:

Bitcoin’in GBTC direnç görevi görürken bile güç göstermesi son derece cesaret verici ve yaygınlığın arttığını gösteriyor.”

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here