Ana sayfa Genel Madeni Para Yarışı: Mart’ın En Çok Kazananları / Kaybedenleri ve 2021’in 1....

Madeni Para Yarışı: Mart’ın En Çok Kazananları / Kaybedenleri ve 2021’in 1. Çeyreği

124
0

Mart sona erdi ve onunla birlikte 2021’in ilk çeyreği de sona erdi. Her ikisi de kripto piyasası için çok yeşil oldu. Nitekim, son üç ayda piyasa değerine göre ilk 50’den tek bir madeni paranın fiyatı düşmedi ve ilk 100’den yalnızca biri düştü.

Geçen ay olduğu gibi, tüm çeyrek yükseliş haberleriyle işaretlendi. Büyük olaylar arasında kesinlikle piyasa değerine göre ilk iki kripto para – bitcoin (BTC) ve ethereum (ETH) – tüm zamanların en yüksek seviyelerine ulaşıyor . Perakende ve kurumsal yatırımcıların yanı sıra ana akım medyanın gözleri bu süre boyunca kripto piyasalarına yapıştırıldı.

Ocak ayı, piyasalar için sola ve sağa yeşile dönen mükemmel bir aydı, ayı neredeyse hiç kırmızıyla bitirdi ve piyasa değerine göre ilk 10’da tek bir kırmızı madeni para yoktu. Bu, BTC’nin 42.000 USD’ye ve ETH’nin 1.449 USD’ye ulaştığı aydır. Ancak altcoinler de önemli, çift haneli artışlar gördü. Ripple’ın ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu iledevam eden düzenleyici sorunlarına rağmen XRP de toparlandı.

Şubat ayı, piyasa performansı açısından Ocak ayının zirvesine çıkmayı başardı ve daha fazla kazanç getirdi ve ilk 100 kripto para biriminden sadece ikisinin ayı kırmızıyla tamamladı. Sonra, BTC ve ETH’nin sırasıyla 58.000 USD ve 2.000 USD’nin üzerine çıkarak daha da yükseldiğini gördük. Altcoinler arasında da büyük artışlar görüldü, binance coin (BNB) , cardano (ADA) ve polkadot (DOT) % 427 ile% 103 arasında yükseldi.

Mart geldi ve geçti ve arada Cryptoverse’in yoluna gelen sayısız büyük haber vardı. BTC de 61.500 ABD Dolarını aşarak tüm zamanların en yüksek şansı için bir fırsatı kaçırmadı. Ancak durumu aşağıda daha ayrıntılı olarak inceleyelim.

Mart ve 1.Çeyrekte En İyi 10 Para

BTC için art arda kazançların altıncı ayı oldu. Ayrıca, ilk 10 arasında, fiyatı geçen ay düşen tek bir kripto para var: Cardano% 4,3 düştü. Bununla birlikte, Mart ayının en sonunda, Cardano’nun arkasındaki geliştiriciler olan IOHK , ADA’nın blok üretiminin tamamen merkezden dağıtıldığını ve topluluktaki pay havuzu operatörlerinin artık üretilen bloklardan sorumlu olduğunu duyurdu .

Yine de, diğer kripto paralar fiyatlarında önemli artışlar gördü, on kişinin galibi filecoin (FIL) oldu ve bu listeye% 445’lik bir artışla girdi. Üç basamaklı yükselişi olan tek madeni para. Bu bir proje, çevredeki Mart ayında geldi haber sayısının bir sonucu olabilir dahil İnternet şirketi The9 Sınırlı Filecoin madencilik makineleri satın alma ve bir Filecoin madencilik servis sağlayıcısı ile yaklaşık USD 2m tutarında anlaşma barındırma yanı sıra Griskala Investments duyuran yeni Filecoin Trust.

Diğer kripto paraların tümü Mart ayında DOT’un% 14’ünden BNB’nin% 38’ine kadar değişen çift haneli artışlara sahipti.

Madeni Para Yarışı: Mart Ayının En Çok Kazananları / Kaybedenleri ve 2021 1. Çeyrek 102
Beklendiği gibi, son çeyrek tamamen yeşil. Biri hariç hepsinde üç haneli artışlar oldu: litecoin (LTC) % 52,5 arttı.

Madeni Para Yarışı: Mart Ayının En Çok Kazananları / Kaybedenleri ve 2021 1. Çeyrek 103Kaynak: Coincodex, 05:24 UTC

Bu arada FIL,% 806’nın üzerinde değer kazanarak çeyreği de kazandı. Bunu BNB’nin% 730’u izliyor. Alt uçta,% 100 ile% 200 arasında değer kazanan paralar var, bunlar ETH, chainlink (LINK) , XRP ve BTC.

Mart ayında en çok kazananlar

Madeni Para Yarışı: Mart Ayının En Çok Kazananları / Kaybedenler ve 2021 1. Çeyrek 104
Kaynak: Coincodex, 05:24 UTC

Piyasa değerine göre ilk 50 arasında ilk 10 kripto para üç haneli artışlara sahipti. En tepede yaklaşık% 875 artışla chiliz (CHZ) var. Daha dün, tüm 250,000 duyuruldu Lig Profesyonel Fighters (PFL) Fan Jeton Chiliz ve blockchain şirket ile ortaklaşa başlattığı Socios edildi satıldı 10 dakika içinde.

Nispeten uzak ikinci sırada holo (HOT) ve% 534’lük artış var. Sıradaki sıradaki dosyacon, theta fuel (TFUEL) ve bittorrent token (BTT) % 362 ile% 301 arasında değer kazandı . Bu arada teta token (THETA) , terra (LUNA) ve hedera hashgraph (HBAR) % 295 -% 201 arttı. Son olarak, klaytn (KLAY) ve vechain thor (VET) sırasıyla% 181 ve% 127,5 arttı.

Mart ayında en çok kaybedenler

Madeni Para Yarışı: Mart Ayının En Çok Kazananları / Kaybedenleri ve 2021 1. Çeyrek 105
Kaynak: Coincodex, 05:24 UTC

İlk 50’den olduğu gibi bu listede konuşulacak çok fazla para yok, Mart ayı boyunca sadece dördünün fiyatı düştü. NEM (XEM) % 30 düşüşle burada zirvede . Bununla birlikte, Mart ayında NEM , yeni Symbol blok zincirinin genel ana ağını “NEM’i resmi olarak iki zincirli bir ekosistem haline getiren” ve bu amaçla bir dizi şirketle ortaklık kurarak büyük bir haber duyurdu .

NEM’i uzak ikinci sırada ADA, OKB’nin % 1,6 ve huobi token (HT) % 0,6 takip ediyor.

1. çeyrekte ilk 10 kazanan

Madeni Para Yarışı: Mart Ayının En Çok Kazananları / Kaybedenler ve 2021 1. Çeyrek 106
Source: Coincodex, 05:24 UTC

Geçtiğimiz çeyrek büyük kazançlar gösteriyor ve bu gruptaki ilk 10 kripto paranın neredeyse tamamı% 1.000’den fazla değer kazandı.

En tepede, % 3,144’lük muazzam bir artışla pancakewap (CAKE) var. Arkasında, her ikisi de yaklaşık% 2,800 artmış olan LUNA ve HOT var.

Sırada, tümü% 1,100 ile% 1,900 arasında değer kazanan beş madeni para var – daha önce bahsedilen CHZ, BTT ve TFUEL bu sırayla bu gruptadır. Diğer ikisi solana (SOL) ve dogecoin (DOGE) . Dogecoin kesinlikle olmanın yanı hareketli bir çeyrek vardı konu hakkındaki Tesla ‘nın Elon Musk’ tweet yanı sıra ilgi çekici (in) ünlü WallStreetBets subreddit arasında.

Son ikisi HBAR% 985 ve çığ (AVAX) ‘ın % 890’ı .

1. çeyrekte en çok kaybedenler

Madeni Para Yarışı: Mart Ayının En Çok Kazananları / Kaybedenleri ve 2021 1. Çeyrek 107
Source: Coincodex, 05:24 UTC

___

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here