Ana sayfa Genel Nexon, ‘Potansiyel Para Birimi Azalması’ Arasında Bitcoin’e 100 Milyon USD Harcadığını açıkladı...

Nexon, ‘Potansiyel Para Birimi Azalması’ Arasında Bitcoin’e 100 Milyon USD Harcadığını açıkladı !!

70
0

Asya borsasına kayıtlı oyun devi Nexon , şirketin “potansiyel para biriminin değerinin düşürüldüğü bir dünyada nakitimizin gelecekteki satın alma gücü hakkında ciddi bir şekilde düşünmesi gerektiğinden” yaklaşık 100 milyon ABD Doları karşılığında 1.717 BTC aldığını söyledi. (06:38 UTC’de güncellendi: tüm metin boyunca güncellenir.)

Şirket, ücretler ve harcamalar dahil olmak üzere BTC başına ortalama 58.226 ABD doları ödüyordu ve bu satın alma için kullandıkları bir platformu açıklamadı. Nexon, Korbit ve Bitstamp kripto borsalarını da içeren bir iş imparatorluğunun parçasıdır .

Bu BTC satın alımı, Nexon’un eldeki toplam nakit ve nakit eşdeğerlerinin% 2’sinden daha azını temsil ediyor (Aralık 2020 itibariyle), eklediler. Şirket, esas olarak JPY, USD ve KRW şeklinde 5 milyar USD’den fazla nakit ve nakit benzeri varlığa sahip olduklarını söyledi.

Şirket, Cryptonews.com’a “para birimlerimizden herhangi birini satma planları olmadığını” ve “ek dijital varlıkların ek edinimiyle ilgili bekleyen duyuruları olmadığını” söyledi.

“Bitcoin Bizim alım hissedar değerini korumak için ve nakit varlıklarının satın alma gücünü korumak için bir disiplinli bir strateji yansıtır” Owen Mahoney, Nexon Başkanı ve CEO’su oldu alıntılanan duyuruda şeklindeki.

Ona göre, mevcut ekonomik ortamda, bitcoin “gelecekteki yatırımlar için nakitimizin değerini korurken uzun vadeli istikrar ve likidite sunuyor.”

Bildirildiği gibi, bu hafta carmaking dev Tesla da gelmiştir gönderilen BTC “uzun vadeli” değerinde sahiptir ve nakit likidite sorunları çözmek için kullanılabilecek iddia ederek küresel iş topluluğuna bir yükseliş sinyali.

“Genellikle bu tür kullanımları bekleyen” bankadaki nakit “, tipik olarak başkalarına ödünç vererek, çok düşük riskte birkaç yüzde puanı faiz oluşturabilir. Ancak, tarihsel olarak düşük faiz oranı ortamında, bu varlıklar neredeyse hiç getiri sağlamaz. Owen Mahoney , ayrı bir blog gönderisinde, daha yüksek risk taşıyan ve eskiden “yüksek getiri” olarak bilinen hurda tahvillerin bile “ödülsüz risk” kaynağı haline geldiğini belirterek, hükümet harcamaları ve borç seviyeleri o kadar yüksek ki, faiz oranlarındaki küçük bir artış bile borcun ödenmesini olduğundan daha zor hale getirecektir.

Ona göre şirket, BTC’yi değerini koruyacak bir nakit türü olarak görüyor.

Mahoney, “Risklerin olduğunu anlıyoruz ve bunları incelemeye devam ediyoruz” dedi.

Fiziksel olmayan değer deposunun çok da uzak olmayan bir gelecekte ana akım bir fikir haline geleceği konusunda “güçlü bir şans olduğunu” ve daha birçok kişi ve şirketin yalnızca eski para sistemlerine güvenip güvenemeyeceklerini soracağını ve bunun yerine yeniyi benimsemeli. “

06:34 UTC’de BTC, bugün kazançlarını düşürerek 54.151 USD’den işlem görüyor. Bir günde% 1 ve haftada% 4 azaldı.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here