Ana sayfa Genel Varlık Yöneticisi Fidelity, Bitcoin ETF’si İçin SEC’e Başvurdu!

Varlık Yöneticisi Fidelity, Bitcoin ETF’si İçin SEC’e Başvurdu!

107
0

“BTC’nin 13 Katı Varlık Yönetiyor.”
Dünyanın en büyük varlık yöneticileri arasında yer alan Fidelity Investment, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) Bitcoin ETF’si çıkarmak için başvuru yaptı.

Bugüne kadar birçok şirket Bitcoin ETF’si için başvuru yapmış ve yeni SEC yönetimi bu konudaki görüşünü açıklamamıştı.

Son olarak VanEck’in ETF başvurusu yayınlanmış ve SEC’in 45 günlük kara verme süreci başlamıştı.

İlgili Haber SEC, VanEck’in Bitcoin (BTC) ETF Başvurusunu Yayınladı! Geri Sayım Başladı!
ABD’nin köklü yatırım şirketleri arasında gösterilen Fidelity 1946 yılında ABD’de kurulmuştur. Haziran 2020 itibariyle 4.9 trilyon dolarlık yönetim varlığı ve 8.3 trilyon dolarlık müşteri varlık değeri bulunan şirketin Bitcoin ETF’si başvurusu büyük önem arz ediyor.

Kurumsal kanattan gelen Bitcoin talebini karşılayacak onaylanmış bir Bitcoin ETF’si bulunmaması kurumsal yatırımcıların Bitcoin’e olan ilgisini sınırlıyor. Anket sonuçlarına göre kurumsal yatırımcıların Bitcoin yatırımı yapmak için Bitcoin ETF’sinin onaylanmasını beklendiğini daha önceki haberlerimizde paylaşmıştık.

Fidelity gibi büyük ve köklü yatırım şirketlerinin Bitcoin ETF’sine talip olması, talebin büyüklüğünü gözler önüne seriyor. SEC’in bu konuda ne karar vereceği ve önceki olumsuz kararlarından dönüp dönmeyeceği bilinmese de, yatırımcılar Gary Gensler başkanlığındaki SEC’ten ümitli.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here